Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının (BMTİP) Azərbaycandakı ofisi Aİ-nin dəstəyi ilə münaqişədən zərər çəkən rayonlarda yaşayan əhaliyə 500 baş iri və xırda buynuzlu ev heyvanları paylayıb. Mal-qara Avropa İttifaqı Mülki Müdafiə və Humanitar Yardım Proqramının maliyyə dəstəyi ilə əsasən Ağcabədi və Tərtər rayonlarında yaşayan aztəminatlı ailələrə paylanıb. “Mal-qara münaqişədən zərər çəkmiş ailələrin ev təsərrüfatı üçün başlıca vasitədir,”- BMTİP-nin Azərbaycan ofisinin Facebook postunda belə qeyd olunub. Avropa İttifaqı Mülki Müdafiə və Humanitar Yardım Proqramı 1992-ci ildən etibarən ehtiyacı olan insanlara yardım təmin edir. Bu proqramın illik büdcəsi 1 milyard avrodan artıqdır və hər il dünyanın hər yerində milyonlarla insana yardım edir. Daha çox öyrən Mətbuat üçün açıqlama